Beogradski derbi
46

Crvena zvezda sumnjivim pogotkom osvojila bod protiv Partizana

U devetom kolu Superlige Srbije odigran je beogradski derbi između Partizana i Crvene zvezde koji je završen bez pobjednika (1:1).

Partizan je poveo u 33. minuti kada je Gomes iskoristio veliku grešku igrača Zvezde i matirao je Borjana sa 20-ak metara silovitim udarcem.

U 72. minuti Crvena zvezda je stigla do izjednačenja nakon veoma sumnjive situacije. Nakon kornera kojeg je izveo Ben Boakye je šutirao glavom, Sojković je intervenisao, a arbitar Grujić je nakon konsultacija sa svojim pomoćnicima donio odluku da je lopta prešla gol-liniju, te su igrači Partizana morali krenuti sa centra.

Crvena zvezda je ovim rezultatom zadržala prvo mjesto na tabeli sa dva boda više od Partizana i niškog Radničkog.