Četvrto kolo
26

Bešiktaš i Monaco remizirali, Turci na korak do osmine finala Lige prvaka

Nogometaši Bešiktaša i Monaca podijelili su bodove na Vodafone Areni u Istanbulu u okviru 4. kola Lige prvaka odigravši neriješeno 1:1.

Iako je Francuzima u Turskoj nedostajao glavni golgeter Falcao, znatno bolje su ušli u meč.

Stvorili su dvije odlične prilike preko Tielemansa i Lopesa, ali je golman Fabricio bio na visini zadatka.

Prvu veliku šansu za Bešitaš promašio je Gonul minut prije odlaska na odmor kada je iz dobre situacije bio neprecizan.

Kazna je uslijedila u sljedećem napadu Monaca. Lijepu akcije krunisao je Lopes za 0:1 na poluvremenu utakmice.

Već u devetoj minuti nastavka Bešiktaš je dobio penal nakon starta Jorgea. Siguran s bijele tačke bio je Tosun za, ispostavit će se, konačnih 1:1.

Mogao je Quaresma samo pet minuta kasnije nakon dodavanja Babela preokrenuti rezultat, ali je pucao malo iznad prečke.

Pred kraj utakmice gosti su krenuli žestoko i redale su se prilike pred golom Fabricija. Ipak, Raggi, Keita i na kraju Carrillo nisu se upisali u strijelce.

Bešiktaš je s desetim bodom ostao na prvom mjestu grupe G i na korak je do plasmana u osminu finala, dok je Monaco četvrtoplasirani s dva boda.