4

Bastia kod kuće poražena od Angersa, Montpellier sa igračem manje savladao Cean

U 9. kolu Ligue 1 Bastia je na svom terenu rezultatom 2:1 poražena od Angersa.

Ovo je treći poraz Bastije u posljednjih pet mečeva u kojima je upisala tri poraza, dok je Angers upisao četvrtu pobjedu u posljednjih šest mečeva.

Junak gostiju bio je Diedhiou koji je pogađao u 26. i 58. minuti, dok je jedini gol za domaći tim postigao Bifouma u 45. minuti susreta.

Guingamp je minimalnim rezultatom 1:0 slavio protiv Lillea kod kuće, a strijelac je bio Privat u 32. minuti. Ovo je druga pobjeda Guingampa u posljednjih pet mečeva, dok je za Lille ovo čak peti poraz u posljednjih šest mečeva.

Lorient je kod kuće upisao poraz od Nantesa (2:1). Bammou je pogodio za vodstvo u 42. minuti, a na 2:0 povisio je Gillet u 74. minuti. Konačnih 2:1 postavio je rezervista Lavenant u 80. minuti.

Montpellier je kao domaćin savladao Caen (3:2). Ninga (2' i 77') i Mounie (65') su pogađali za domaći tim, a za goste su se u strijelce upisali Yahia (8') i Santini (69'). Montpellier je od 71. minute igrao bez isključenog Mounieja koji je dobio dva žuta kartona.