8

Lyon sa dva igrača više savladao Bastiju, Angers ostavio Lille pri dnu tabele

Alexandre Lacazette (Foto: Lyon Twitter)
U 12. kolu Ligue 1 Lyon je na svom terenu rezultatom 2:1 savladao Bastiju.

Lyon je nakon dva vezana poraza u ligi upisao dvije vezane pobjede i sada je na sedmom mjestu tabele sa 19 bodova, dok je Bastija upisala peti meč bez trijumfa i ostala na 16. mjestu sa 11 bodova.

Domaćin je slavio zahvaljujući golovima Lacazettea (37' penal) i Bengtssona (86' autogol), a mnogo im je pomoglo i to što su gosti dobili dva crvena kartona - Leca je dobio direktan crveni karton u 47. minuti, a Cahuzac u 74. minuti drugi žuti karton. Gol za goste postigao je Crivelli u 91. minuti.

Lacazette sada sa 10 postignutih golova dijeli prvo mjesto na listi strijelaca sa Cavanijem.

Angers je golom Diedhioua iz 54. minute minimalnim rezultatom 1:0 savladao Lille kod kuće, a remi su upisali Nantes i Toulouse (1:1). Stepinski je u 91. minuti donio bod domaćinu, dok je za Toulouse u 36. minuti iz penala pogodio Braithwaite.

Preostali rezultati 12. kola Ligue 1 u terminu od 20 sati:

Bordeaux - Lorient 2:1 (Kamano 28', Rolan 73' - Prior 62' autogol, Mesloub 86' crveni karton) Dijon - Guingamp 3:3 (Varrault 6', Diony 26', Tavares 44' - Coco 32', Mendy 79', De Pauw 93')