4

Ligue 1: Montpellier ubjedljiv protiv Bordeauxa, Lorient savladao St. Etienne

U 18. kolu Ligue 1 Montpellier je na svom Stade de la Mossonu ubjedljivim rezultatom 4:0 pobijedio Bordeaux.

Ovo je treći uzastopni ligaški poraz za Bordeaux, dok je Montpellier upisao drugu pobjedu u posljednje tri utakmice u francuskom prvenstvu.

Strijelci za Montpellier bili su Lasne (13'), Sessegnon (20'), Mounie (84') i Sylla (90+1'), a gosti su od 38. minute igrali bez Meneza koji je dobio direktan crveni karton.

U istom terminu od 20 sati Lorient je golovima Philippoteauxa (39') i Cabota (90') pobijedio St. Etienne kod kuće (2:1), a jedini gol za gostujući tim postigao je Pajot u sudijskoj nadoknadi meča. St. Etienne je od 10. minute igrao bez isključenog Moulina.

Remi su upisali domaćin Toulouse i Nancy (1:1). Poveli su gosti preko Ait Bennassera u 33. minuti, ali je bod Toulouseu donio Jullien u 85. minuti.

Gostujuću pobjedu upisala je Bastia protiv Rennesa (2:1). Crivelli (59') i Danic (63') pogađali su za goste, dok je strijelac za domaći tim bio Sio u 71. minuti.

Okršaj između Caena i Metza je odgođen zbog magle.