Liga prvaka
320

Barcelona pobijedila Inter, PSG se provukao, debakl Crvene zvezde i Atletico Madrida

Barcelona - Inter (Foto: EPA-EFE)
Ekipa Barcelone porazila je Inter u susretu 3. kola grupne faze Lige prvaka rezultatom 2:0, a važne pobjede upisale su i ekipe Liverpoola i Borussije Dortmund koje su na domaćem terenu rezultatom 4:0 stigle do tri boda protiv Crvene zvezde odnosno Atletico Madrida.

Barcelona je na svom Nou Campu bez Lionela Messija koji je zadobio povredu ruke savladala Inter, a konačni rezultat glasio je 2:0. Katalonci su u vodstvo stigli u 32. minuti kada Rafinha koristi maestralnu asistenciju Suareza i pogađa za 1:0, da bi konačnih 2:0 postavio Jordi Alba u 83. minuti.

<iframe id="sofa-standings-embed-1463-17351" width="100%" height="267px!important" class="lazyload" data-src="https://www.sofascore.com/hr/turnir/1463/17351/tablica/tablice/ugradi" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

PSG je u sudijskoj nadoknadi izbjegao šokantan poraz od Napolija na svom terenu. Gosti su u 29. minuti preko Insignea stigli u prednost, ali je autogolom Ruija domaći tim stigao do poravnanja. Ipak, Mertens u 77. minuti donosi novu prednost Napoliju, a kada se činilo da će prvak Francuske doživjeti neočekivan poraz, konačnih 2:2 postavio je Di Marija prekrasnim pogotkom u 93. minuti.

Borussia Dortmuns je na svom Signal Iduna Parku razbila Atletico Madrid te je tako stigla na korak do plasmana u narednu fazu. U 38. minuti Witsel je doveo domaće u vodstvo, a pitanje pobjednika riješio je rezervista Guerreiro u 73. minuti kada pogađa za 2:0. Sancho je u 80 minuti povećao na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Guerreiro u samom finišu meča.

Liverpool je na Anfieldu bez većih problema bio bolji od Crvene zvezde. Već u 20. minuti Firmino je pogodio za 1:0, da bi pred kraj prvog poluvremena Salah iskoristio asistenciju Shaqirija i pogodio za 2:0. Pitanje pobjednika odlučio je Salaha u 51. minuti s bijele tačke, a konačnih 4:0 postavio je Mane u 80. minuti.

Porto je golovima Marege, Herrere i Corone porazio Lokomotiv u Moskvi sa 3:1, a utješni pogodak za domaće postigao je Miračhuk u 38. minuti. Susret između Galatasarayja i Schalkea završen je bez pogodaka.