0

VIDEO / Anderlecht savladao moskovski Lokomotiv, remi Rubina

Piše: N. J.
Igrači Anderlechta slavili pobjedu (Foto: Reuters)
Belgijski Anderlecht slavio je, u okviru 2. kola grupe L nogometne Evropske lige, neočekivanu pobjedu u Moskvi protiv ekipe Lokomotiva. U grupi A Rubin je remizirao s grčkim PAOK-om 2-2.

Suarez je doveo Anderlecht u vodstvo već u 11. minuti susreta, a konačnih 2-0 za belgijski tim postavio je golom u 71. minuti Mbokani. Bh. reprezentativac u redovima Lokomotiva, Senijad Ibričić, susret je odgledao s klupe za rezervne igrače.

U terminu od 17 sati igrali su ruski Rubin i grčki PAOK, u okviru grupe A. Grci su golom Athanasiadisa u 22. minuti došli u vodstvo, koje su zadržali do kraja prvog dijela. U nastavku su Rusi zaigrali angažovanije te su preokrenuli rezultat preko Natcha u 52. i Dyadyuna u 66. minuti. Ipak, igrač PAOK-a Fotakis u 80. minuti postiže gol za veliki bod njegove ekipe na teškom gostovanju i konačan rezultat, 2-2.

Od 19 sati igra se još 11 mečeva 2. kola EL, dok je još 11 na rasporedu od 21:05 sati.