Iznenadio i golmana
170

Aduriz oduševio sjajnim potezom: Pogodak s bijele tačke na nesvakidašnji način

Nogometaši Athletica sinoć su na San Mamesu u Bilbau u okviru 17. kola La Lige remizirali s Valladolidom rezultatom 1:1, a meč je obilježio iskusni igrač domaćih Aritz Aduriz (37).

Naime, Aduriz je u posljednjoj minuti prvog poluvremena doveo Atheltic u vodstvo nakon nesvakidašnjeg načina izvođenja penala.

Napadač je "iz koljena", bez zaleta, hiruški precizno smjestio loptu u mrežu Valladolida i tako oduševio nogometni svijet.

Međutim, Bilbao nije do kraja meča uspio sačuvati prednost jer je u sudijskoj nadoknadi susreta Plano pogodio za konačnih 1:1.

Adurizu je sinoćnji pogodak bio drugi ove sezone u La Ligi, a upisao je ukupno 12 nastupa.

Bilbao je ostao na 17. poziciji s bodom više od Villarreala koji je u zoni ispadanja, dok je Valladolid na 11. mjestu La Lige.