Muk na San Mamesu
5

Baskijski derbi pripao gostima: Oslabljeni Real Sociedad savladao Athletic Bilbao

U osmom kolu španske La Lige na San Mamesu je odigran veliki baskijski derbi u kojem su gosti iz San Sebastiana slavili rezultaotm 3:1.

Athletic je pred najvažniji duel u sezoni bio veliki favorit s obzirom da su gosti u Bibao stigli bez devet standardnih igrača.

Prvi šok na San Mamesu uslijedio je nakon pola sata igre kada je Oyarzabal iz penala doveo Real Sociedad u vodstvo rezultatom 1:0.

Samo dvije minute kasnije Muniain je poravnao rezultat, te se na odmor otišli pri rezultatu 1:1.

Početkom drugog poluvremena ponovo su gosti stigli u vodstvo. Igrala se druga minuta nastavka kada je Zubeldia asistirao Sangalliju koji matira Simona za 2:1.

Konačni udarac Athleticu zadao je Oyarzabal svojim drugim pogotkom sa bijele tačke u 74. minuti susreta.