NBA liga
19

Bogdanović srušio moćni Denver, u prvom poluvremenu postigao 26 poena

Bojan Bogdanović (Foto: NBA)
Košarkaši Indiane Pacersa razbili su u Indianapolisu ekipu Denver Nuggetsa rezultatom 124:88 i i tako najavili izlaz iz krize nakon četiri uzastopna poraza.

Nakon ujednačene prve četvrtine, Pacersi su se u drugoj dionici odlijepili i otišli na prednost od 16 poena razlike. Nuggetsi su bili neprepoznatljivi i u nastavku pa je prednost domaćina konstantno rasla do konačnih velikih 36 poena razlike.

Najbolji igrač utakmice bio je Hrvat Bojan Bogdanović, koji je Nuggetsima već u prvom poluvremenu ukrcao 26 koševa, što mu je rekord NBA karijere.

Na kraju se zaustavio na 35 poena jer je Pacerse odveo na tako veliku prednost da u posljednjoj četvrtini nije morao ni ulaziti u igru. Kod Nuggetsa najbolji je bio srbijanski košarkaš Nikola Jokić s 19 poena i 11 skokova.

Pacersi su ovom pobjedom zadržali četvrto mjesto na Istoku, koje garantuje domaći teren u prvom krugu play-offa.

S druge strane, Denver je izgubio prvo mjesto Zapada nakon ovog poraza i pobjede Golden Statea nad Detroitom 121:114.

Rezultati:

New York Knicks - LA Clippers 113:124 Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 127:105 Indiana Pacers - Denver Nuggets 124:88 Toronto Raptors - Charlotte Hornets 114:115 New Orleans Pelicans - Houston Rockets 90:113 Boston Celtics - San Antonio Spurs 96:115 Golden State Warriors - Detroit Pistons 121:114 Los Angeles Lakers - Sacramento Kings 111:106