sport
0

Francuski kup: Tri utakmice - tri produžetka, ispao Montpellier

U utorak su odigrane prve tri utakmice osmine finala francuskog nogometnog Kupa, a niti jedan meč nije okončan unutar 90 minuta.

Na svim su utakmicama igrani produžeci, a igrači Lillea i Caena su izvodili i penale kako bi se saznalo ko je četvrtfinalist. Lille, treća ekipa na tabeli Le Championnata, je kao domaćin, sa 6-5, dobio drugoligaša Caen pri izvođenju penala, a poslije 120 minuta je rezultat bio 3-3.

Nesretnik je u 90. minuti bio domaći igrač Rodelin koji je tada postigao autogol za 3-3, ali se taj pogodak nije pokazao na kraju kobnim po Lille.

Montpellier je ispao od četveroligaša Cannesa koja je pogotkom Zobirija u pretposljednjoj minuti drugog produžetka slavio s 1-0.

Angers, trenutno drugoplasirana ekipa druge lige, je s 4-2 pobijedio niželigaša CA Bastiju. Poslije 1-1 tokom 90 minuta čak su četiri gola postignuta u 30 minuta produžetka.

Francuski kup, osmina finala:

Lille - Caen 3-3, 6-5 penali (Rodelin 33, Delaplace 77, Roux 82 / Koita 14, 28, Rodelin 90-ag) Cannes - Montpellier 0-0, 1-0, produžetak (Zobiri 119)

Angers - CA Bastia 1-1, 4-2, produžetak (Ayari 57, Diers 105+2, Yattara 113, Blayac 118 / Mba 31, 105)