0

Francuski kup: Drugoligaš Lens na Gerlandu izborio četvrtfinale

Nogometaši Lensa, u ovom trenutku treći na tabeli druge francuske lige, ostvarili su veliki uspjeh u ovosezonskom tamošnjem Kup takmičenju.

S 2-1, poslije produžetaka, igrači Lensa su slavili na Gerlandu kod velikog favorita Lyona, koji je dobio osam od posljednjih devet utakmica u svim takmičenjima.

Lyon je poveo već u 9. minuti kada je strijelac bio Jimmy Briand. Pravih uzbuđenja od tada nije bilo sve do samog kraja osnovnih 90 minuta, a onda su gosti, u posljednjim trenucima, dobili idealnu priliku za produžetke.

Pierrick Valdivia je bio precizan pri udarcu s bijele tačke za 1-1 čime se ušlo u produžetke, koji su počeli s novim šokom za domaćina. Jean-Philippe Gbamin je u 94. minuti doveo u vodstvo drugoligašku ekipu koja je sve do kraja očuvala prednost i došla do velikog slavlja, iako je Lyon redao priliku za prilikom do posljednje minute.

U četvrtfinalu će tako igrati Monaco i Lens, dok su preostali parovi te faze Kupa: Cannes -Guingamp, Moulins - Angers i Rennes - Lille.