1

Francuski Liga kup: Bordeaux prošao dalje penalom u nadoknadi

U utorak su nogometaši Nantesa izborili ulazak u četvrtfinale francuskog Liga kupa, a dosad je još šest timova učinilo isto večeras.

Kao gost je jedino slavio Bordeaux koji je u sudijskoj nadoknadi došao do pobjede kod Rennesa 2-1. Brazilac Jussie je u samoj završnici realizirao jedanaesterac za pobjedu Bordeauxa. Henrique je dao prvi pogodak za Bordeaux (50. minuta), dok je samo dvije minute kasnije izjednačio Doucoure.

U nadoknadi je do slavlja došao i Troyes koji je s 3-2, u drugoligaškom obračunu, pobijedio Tours. Istim je rezultatom Lyon slavio na Gerlandu protiv Reimsa, a zanimljivost meča je ta da je svih pet pogodaka postignuto u drugom dijelu.

Nica je vrlo lako, s 3-0, pobijedila Sochaux, dok je Marseille na svom Velodromeu pobijedio Toulouse 2-1. Strijelci za Marseille su bili Mendy u 13. i Gignac u 29. iz jedanaesterca.

Francuski Liga kup, osmina finala:

Lyon - Reims 3-2 (Gomis 58, Lacazette 61, Gourcuff 82 / Onaingue 65, Ayite 87-11m) Nica - Sochaux 3-0 (Pejčinović 14, Genevois 31, Pied 34 Marseille - Toulouse 2-1 (Mendy 13, Gignac 29-11m / Spajić 42) Evian - Bastia 2-1 (Wass 62, 67 / Ilan 32)

Rennes - Bordeaux 1-2 (Doucoure 52 / Henrique 50, Jussie 90+2-11m) Troyes - Tours 3-2 (Court 6, 23, Nivet 90+3 / Bergougnoux 5, Adnane 44) PSG - St. Etienne 1-1 (u toku produžeci)