1

Francuski kup: PSG ispao domaćim porazom od Montpelliera

Šesnaestina finala francuskog Kupa bila je kobna za Paris St. Germain, najbolju tamošnju momčad...

PSG je ispao iz domaćeg Kupa i to izgubivši utakmicu na domaćem terenu od Montpelliera (2-1). Pogodak glavom Victora Montana, poslije kornera u 69. minuti, je bio odlučujući, a silni napadi PSG-a u posljednjih dvadeset minuta nisu donijeli niti izjednačenje i nadu kroz produžetke za plasman dalje.

Imao je odličnu šansu Zlatan Ibrahimović (koji je ušao u igru u 66. minuti), ali se nije najbolje snašao pri udarcu iz blizine, dok je zapravo najbolja šansa PSG-a u završnici bio nedosuđeni, evidentni, jedanaesterac poslije prekršaja na Cavaniju.

Baš je Urugvajac bio strijelac jedinog pogotka za PSG u 30. minuti (s metra udaljenosti), dok je prvi strijelac na ogledu bio Daniel Congre u 20. minuti.

Francuski kup, šesnaestina finala:

PSG - Montpellier 1-2 (Cavani 30 / Congre 20, Montano 69) Monts Or Azergues - Monaco 0-3 (Falcao 29, Riviere 63, 72) Rousse Monticello - Bordeaux 0-0, 4-3 nakon jedanaesteraca Yzeure - Lyon 1-3 (M'Baye 75 / Briand 77, Gourcuff 81, Malbranque 85)

Moulins - Toulouse 2-1 (Da Silva 46, 86 / Ben Basat 31)