@OE24 evo ja ću ti odgovoriti: tačka 2 - obzirom da se Iran nikada i nije petljao u unutrašnja pitanja USA, niti ugrozavao njihov ter. integritet, ova tačka de facto obavezuje samo USA, koja je itekako radila ove stvari, tačka 8. - iran nikada nije ni želio nuklearno oružje i kao potpisnik NPT-a tu obavezu je već imao, tako da je ta tačka napisana samo da bi ameri i takvi kao ti mogli reći eto pobijedili smo neće imati bombu (a zapravo je nikada nisu ni željeli naravno)