Nisu to ni slične utakmice nego statistički podatak koji se poklopio u ovih 15g ili nekih 130-140 utakmica. Najveći problem je naš mentalitet i nerealnost našeg naroda. Zadnja smo reprezentacija u našoj grupi prema FIFA listi a već prolazak grupe uzimamo zdravo za gotovo. Bodove protiv Katara smo već uračunali a bod protiv domaćina Kanade (duplo bolje na pomenuj listi) uzimamo kao poraz. I to sve na prvenstvu na koje realno nismo očekivali ni da ćemo doći.
Igra nije fluidna, loš vezni red... sve ok, ali osim ovih mladih koji se tek trebaju dokazati i na kojima je ogroman pritisak za njihove godine, mi nemamo veznog reda. Igramo kako moramo i možemo. 1:1 i 0:0 su naša realnost, ali bolja od nekadašnjih redovnih trpanja našeg gola koje smo prolazili. Imamo jaku odabranu i igramo na tu kartu. Džeko fali i to je veći hendikep nego sebi želimo priznati...
jel to sto smo zadnji na fifinoj listi Bogom dato pa nam je uspjeh da se izvucemo bez poraza od svakog ko je bolje rangiran od nas? zadnji smo na listi zato sto slabo igramo kao ekipa i realno imamo bolje igrace od Katara npr. koji je iznad nas na toj listi. Uostalom, kritike nisu toliko zbog rezultata sa Kanadom koliko zbog igre. Da se igra popravi, dosao bi i rezultat i bili bi vise na toj famoznoj listi. Zbog takvog razmisljanja i jesmo zadnji na listi, a nekad smo bili 13.