0

Tok utakmice: Real Madrid - Manchester City 3:3

D. P.
Očekuje se fantastična atmosfera u Madridu (Foto: EPA-EFE)
Veliki derbi četvrtfinala Lige prvaka od 21 sat igraju Real Madrid i Manchester City pod zatvorenim krovom Santiago Bernabeua, a duel u tekstualnom prijenosu možete pratiti na portalu Klix.ba.

Rezultati uživo:

Real Madrid - Manchester City 3:3

Arsenal - Bayern 2:2

90+4' - Kraj utakmice u Madridu! Rezultat je 3:3, a odluka o polufinalisti past će u Manchesteru!

90' - Četiri minute nadoknade u Madridu.

87' - Zatišje u završnici, oba tima su oprezna čini se. Niko ne želi rizikovati da izgubi u ovakvoj utakmici.

81' - Nevjerovatnu utakmicu gledamo u Madridu i čini se da nema kraja uzbuđenjima i briljantnim golovima.

79' - GOOOOOL! Nova majstorija, ovoga puta Valverde iz voleja pogađa za 3:3.

70' - GOOOL! Preokret Cityja, ovoga puta Gvardiol pogađa za 2:3 i to na fantastičan način s distance.

67' - GOOOL! Majstorija Phila Fodena. Ponajbolji igrač Cityja ove sezone namjestio se na vrh šesnaesterca, a onda gotovo iz koraka pogodio same rašlje gola Reala.

64' - Pola sata s nadoknadom do kraja obje utakmice. Još je rezultat onaj iz prvih poluvremena.

59' - Šansa na jednoj pa na drugoj strani. Sada Foden šutira s vrha šesnaesterca, ali pravo u Lunina.

57' - Stopostotna šansa za Real! Vinicius je izašao sam pred golmana Cityja, ali je lijevom nogom šutirao preko prečke. Mogao je birati gdje želi smjestiti loptu u mrežu Ortege.

56' - Rodri u prilici, ali glavom šutira preko gola nakon ubačaja s desne strane.

54' - Kakva majstorija Bellinghama. "Promiješao" je odbranu Cityja, ali njegov udarac odlazi pored gola gostiju.

53' - Manchester City ofanzivnije ulazi u drugo poluvrijeme, što je bilo i očekivano.

48' - Grealish u dobroj prilici, ali šutira preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na obje utakmice.

Poluvrijeme i u Madridu. Uživali smo u nogometu tokom prvih 45 minuta.

Poluvrijeme je u Londonu, Bayern vodi protiv Arsenala.

42' - Odlična šansa za Real. Vinicius je prošao u karakterističnoj solo-akciji, ali njegov udarac ide pravo u Ortegu. Mogao je i morao bolje.

40' - Rodrygo je dobio nezgodan udarac u lice, ali mu je ukazana pomoć i spreman je za nastavak utakmice.

38' - Požutio je Akanji u redovima Cityja nakon što je u kontri zaustavio Viniciusa.

37' - Kakve utakmice imamo priliku gledati večeras. U obje smo vidjeli po tri gola u ranoj fazi, kao i preokrete.

33' - Sjajna prilika za City. Grealish se namjestio na šut nakon sjajnog prodora po lijevoj strani, ali je njegov udarac izblokiran u posljednjem trenutku.

32' - Arsenal - Bayern 1:2: Kane s bijele tačke postiže novi gol u karijeri protiv Arsenala i gosti iz Minhena su preokrenuli rezultat. Ovo mu je čak šesti gol na Emiratesu, a nijedan protivnički igrač u historiji nije ih postigao više.

26' - Bellingham je preambiciozno pokušao iz okreta iznenaditi golmana Ortegu, ali je lopta otišla visoko preko gola.

22' - Real je iznenada pronašao neku dodatnu snagu i s dva gola u dvije minute preokrenuo rezultat. Gosti djeluju izgubljeno u ovim trenucima, ali nema dileme da će ih Guardiola ubrzo smiriti.

18' - Arsenal - Bayern 1:1 U drugoj utakmici novi gol. Serge Gnabry je poravnao na 1:1 i Bayern sada ima dobar rezultat na Emiratesu.

14' - Šta se ovo događa u Madridu? Rodrygo koristi kontru i postiže gol za preokret Reala.

12' - GOOOOOL! Camavinga postiže gol za 1:1 i nastavak fantastične utakmice. Pogodio je s tridesetak metara nakon što je lopta pogodila Diasa i promijenila pravac.

12' - U drugoj današnjoj utakmici Arsenal je poveo protiv Bayerna nakon sjajnog gola Bukaya Sake.

9' - City kontroliše igru i nakon postignutog gola te ima posjed lopte.

6' - Lunin spašava Real! Haaland je izašao sam pred njega iskosa s lijeve strane, ali je ukrajinski golman refleksnom reakcijom rukom zaustavio šut.

2' - GOOOOOOL! Magija Bernarda Silve. Pogodio je iz slobodnjaka i to nakon što je šutirao po podu pokraj živog zida. Golman Lunin nije to očekivao.

1' - Problem za Real već na startu. Tchouameni pravi žestok faul i dobija žuti karton, a to znači da ga neće biti u revanšu. Također, morat će cijelu utakmicu igrati s dodatnim oprezom.

1' - Počela je utakmica na Bernabeuu, kao i ona na Emiratesu gdje igraju Arsenal i Bayern.

20:57 - Glavni sudija utakmice je Francois Letexier iz Francuske, a pomagat će mu Cyril Mugnier i Mehdi Rahmouni. Četvrti sudija je Pierre Gaillouste, a u VAR-u sjede Jerome Brisard i Willy Delajod. Cijela ekipa je iz Francuske.

20:51 - Pep Guardiola je nekoliko minuta prije početka utakmice otkrio šta se dogodilo s Kevinom De Bruyneom. Ipak, nije riječ o iznenađenju već se najbolji nogometaš Cityja ne osjeća dobro.

"Ne osjeća se dobro. Imali smo sastanak, bio je spreman, a kada smo stigli, u svlačionici mi je rekao da nije spreman da nastupi", otkrio je Guardiola o svojoj najvećoj zvijezdi.

20:50 - Igrači Reala dočekani su na spektakularan način. Desetine hiljada navijača skupilo se ispred stadiona i s bakljama i pjesmama ispratili su svoje junake pri ulasku u prostorije Bernabeua.

20:46 - Ovo će biti 11. međusobni duel dva favorita za osvajanje Lige prvaka i u svih dosadašnjih 10 duela sastajali su se u ovom takmičenju od 2012. godine pa do danas.

Manchester City je uspješniji sa četiri pobjede, Real Madrid ima tri, dok su tri duela završena neriješenim rezultatom.

20:40 - Ove sezone imamo fantastične duele četvrtfinala Lige prvaka. Osim pravog derbija Reala i Cityja, istovremeno će se igrati još i duel Arsenala i Bayerna, o kojem ćemo također pisati u zavisnosti od promjene rezultata.

20:35 - Ovaj duel su svi nazvali "finale prije finala". Posebno će biti interesantan jer Real želi osvetu za prošlogodišnju eliminaciju u istoj fazi kada je Manchester City upisao ukupnu pobjedu rezultatom 5:1 u dvije utakmice.

20:35 - Pep Guardiola je napravio veliko iznenađenje za večeras ostavivši najboljeg nogometaša gostiju Kevina de Bruynea na klupi. Istovremeno, kod domaćeg tima je na klupi Luka Modrić.

Real Madrid: Lunin, Mendy, Rudiger, Tchouameni, Carvajal, Kroos, Camavinga, Valverde, Rodrygo, Vinicius i Bellingham.

Manchester City: Ortega, Stones, Akanji, Dias, Gvardiol, Rodri, Kovačić, Grealish, Silva, Foden i Haaland.

20:35 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice četvrtfinala Lige prvaka između Real Madrida i Manchester Cityja. Duel se igra od 21 sat na stadionu Santiago Bernabeu.