Australian Open
1

Pouille u četiri seta pobijedio Raonića i plasirao se u polufinale

Lucas Pouille (Foto: EPA-EFE)
Francuski teniser Lucas Pouille plasirao se u polufinale prvog ovogodišnjeg Grand Slam turnira Australian Opena pobjedom protiv Miloša Raonića rezultatom 3:1 u setovima (7:6, 6:3, 6:7, 6:4).

Meč je bolje otvorio Raonić koji u drugom gemu odmah pravi break i stiže u vodstvo od 2:0, ali mu je Pouille uzvratio u devetom gemu i pobjednik prvog seta odlučen je nakon tie-breaka. Tu se bolje snašao francuski teniser koji rezultatom 7:4 u tie-breaku dolazi do vodstva od 1:0 u setovima.

U drugom setu Raonić je opet prvi napravio break, ovaj put u četvrtom gemu, stigao je u vodstvo od 3:1, ali za razliku od prvog seta igrao je sigurno na svoj servis i uspio izjednačiti na 1:1 u setovima. Treći set odlučen je ponovo nakon tie-breaka, a opet ga je osvojio Pouille.

U četvrtom, ispostavit će se odlučujućem setu ključni je bio deseti gem u kojem je Pouille kod vodstva od 5:4 napravio break i rezultatom 3:1 u setovima se plasirao u polufinale Australian Opena.

Francuz će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela između Đokovića i Nishikorija.