Doha
0

Janković, V. Williams i Zvonarjeva u polufinalu

FENA
Poznate su tri polufinalistice Sony Ericsson Championshipsa, turnira osam najboljih svjetskih teniserki koji se održava u katarskoj Dohi.

Priliku za osvajanje pobjedničkog pehara osigurale su najbolja svjetska teniserka Srpkinja Jelena Janković, Ruskinja Ana Zvonarjeva i Amerikanka Venus Williams.

Srpska je teniserka izborila polufinale pobjedom u Bijeloj grupi protiv Ruskinje Svjetlane Kuznjecove sa 7:6 (6) i 6:4.

Janković je pobjedom nad Kuznjecovom pomogla i Ruskinji Veri Zvonarjevoj, koja se također s dvije pobjede uvrstila u poluzavršnicu jer su uoči sutrašnjeg posljednjeg kola Kuznjecova i Srpkinja Ana Ivanović bez pobjede.

Janković i Zvonarjeva će u međusobnom dvoboju odlučiti o pobjednici grupe.

Polufinale je osigurala i starija sestra Williams - Venus, koja je u sestrinskom dvoboju u Bordo grupi pobijedila Serenu Williams s 5:7, 6:1 i 6:0. Nakon izjednačenog prvog seta, koji je Serena odlučila tek u 12. gemu, Venus je u nastavku susreta zagospodarila dvobojem i u sljedeća dva seta mlađoj sestri prepustila samo jedan gem.

Bio je ovo 18. okršaj dviju sestara, a Venus sada vodi s 10:8.

U drugom današnjem dvoboju u Bordo grupi Jelena Dementjeva slavila je u ruskom dvoboju protiv otpisane Dinare Safine sa 6:2 i 6:4. Dementjeva je tako došla do prve pobjede te će sutra u dvoboju protiv Serene Williams odlučiti o posljednjoj polufinalistici.

Rezultati i poredak po grupama: Bijela grupa. Jelena Janković (Srb/1) - Svjetlana Kuznjecova (Rus/6) 7:6 (6), 6:4

1. Jelena Janković (Srb/1) 2 2:0 4:0 25:17
  2. Vera Zvonarjeva (Rus/8) 2 2:0 4:1 30:19
  1. Ana Ivanović (Srb/4) 2 0:2 1:4 21:30
  2. Svetlana Kuznjecova (Rus/6) 2 0:2 0:4 15:25

Bordo grupa: Venus Williams (SAD/7) - Serena Williams (SAD/3) 5:7, 6:1, 6:0 Jelena Dementjeva (Rus/5) - Dinara Safina (Rus/2) 6:2, 6:4

1. Venus Williams (SAD/7) 3 3:0 6:2 46:29
  2. Jelena Dementjeva (Rus/5) 2 1:1 3:2 25:22
  3. Serena Williams (SAD/3) 2 1:1 3:2 20:22
  4. Dinara Safina (Rus/2) 2 0:2 0:4 13:25