Duel veterana
92

Đoković u teniskom klasiku pobijedio Wawrinku i prošao u osminu finala Wimbledona

Srbijanski teniser Novak Đoković (2. ATP) plasirao se u osminu finala Wimbledona nakon što je večeras u tri seta razbio Švicarca Stana Wawrinku (88. ATP).

Meč je trajao malo više od dva sata, a rezultat po setovima je bio 6:3, 6:1, 7:6.

Wawrinka se dobro držao u prva četiri gema ovog meča, a onda je ubrzo uslijedio break Novaka koji je bio dovoljan da jedan od najboljih tenisera svih vremena povede u ovom meču.

Za razliku od prvog seta, Đoković je žestoko krenuo u drugom. Odmah je uzeo dva breaka pa je brzo stekao vodstvo od 4:0. Uspio je 38-godišnji Wawrinka osvojiti jedan poen u drugom setu, a onda je izgubio još jedan servis pa je Đoković došao na korak do pobjede.

Wawrinka se probudio u trećem setu koji je otišao u tie-break. Mogao je Novak i izgubiti treći set jer je bio u zaostatku, ali nije dozvolio iznenađenje te se plasirao se u narednu fazu Wimbledona.

Đoković će u osmini finala čuvenog Grand Slama igrati protiv Poljaka Huberta Hurkacza (18. ATP) koji je ranije danas izbacio Italijana Lorenza Musettija (16. ATP).