Savladale ga emocije
63

Argentinski div Juan Martin del Potro odlazi iz tenisa, kraj karijere najavio u suzama

Juan Martin del Porto (Foto: Twitter)
Argentinski teniser Juan Martin del Potro (33) objavio je danas da će njegov posljednji turnir u karijeri biti predstojeći u Buenos Airesu.

Del Potro je tenisku penziju najavio kroz suze nakon što su ga savladale emocije na konferenciji za medije.

Tokom cijele karijere imao je brojne probleme s povredama koje su ga, po mišljenju mnogih stručnjaka, spriječile da do kraja pokaže svoj potencijal.

U karijeri je osvojio jedan Grand Slam, a bilo je to 2009. godine kada je slavio na US Openu.

Nije imao većih uspjeha na Australian Openu gdje je najdalje dolazio do četvrtfinala, dok je na Roland Garrosu i Wimbledonu stizao do same završnice, odnosno polufinala.

Među najvećim uspjesima bilo mu je osvajanja Davis Cupa 2016. godine kada je predvodio Argentinu protiv Hrvatske u Zagrebu.

U karijeri je osvojio 22 turnira, zaradio je 26 miliona dolara, najbolji plasman na ATP listi bilo mu je treće mjesto, a pohvalit se može i s dvije olimpijske medalje - srebrnom iz Rija i bronzanom iz Londona.