155

Messi je opet u vrhunskoj formi! Pogledajte kako je sinoć uništio New England

E. B.
Lionel Messi
Argentinski čarobnjak Lionel Messi ponovo igra u vrhunskoj formi, a sinoć je u MLS-u protiv New Englanda postigao dva pogotka i upisao dvije asistencije.

Inter Miami je gostovao kod New Englanda, a gubio je već od 1. minute kada je Tomas Chancalay doveo domaćina u vodstvo.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:1 jer je Messi u svom stilu iskosa sa desne strane primio loptu, sačekao da golman padne i onda pogodio bliži ugao.

U 68. minuti Sergio Busquets i Messi su nas vratili desetak godina unazad sjajnom akcijom kakvu su činili nebrojeno puta u dresu katalonskog giganta Barcelone, a Argentinac je i ovaj put rutinski završio posao.
Svoju sjajnu partiju Messi je zaokružio s dvije asistencije u finišu susreta. Najprije je u 83. minuti asistirao Benjaminu Cremaschiju za 3:1, a potom i u 89. Luisu Suarezu za konačnih 4:1.

Messi je na ovaj način nastavio fenomenalne partije u posljednje vrijeme u MLS-u. Prije današnje utakmice pogađao je i asistirao u posljednja tri duela.

Najprije je imao po gol i asistenciju protiv Colorada i Kansas Cityja, dok je protiv Nashvillea upisao dva gola i asistenciju.