{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Svjetsko dvoransko prvenstvo u Sopotu: Svjetski rekord američke štafete

F
9.3.2014. u 20:58
0
0
Svjetsko dvoransko prvenstvo u Sopotu: Svjetski rekord američke štafete
0
Svjetsko dvoransko prvenstvo u Sopotu: Svjetski rekord američke štafete
Američka štafeta 4 X 400 m postavila je novi svjetski rekord u posljednjoj disciplini 15. svjetskog dvoranskog prvenstva u atletici u poljskom Sopotu.
Kyle Clemons, David Verburg, Kind Butler i Calvin Smith dionicu su istrčali u vremenu tri minute dvije sekunde i 13 stotinki. Za svjetski rekord Amerikanci su osvojili novčanu nagradu u iznosu 50.000 dolara.

Posljednjeg dana takmičenja najbolje rezultate sezone postavili su Rus Ljukman Adams u troskoku (17,37 m) i Amerikanac Omo Osaghae na 60 m prepone (7,45), a kod žena Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jam) u utrci na 60 m - (6,98) i Amerikanka Chanelle Price na 800 m (2:00,09).

U utrci na 800 m je naslov odbranio Etiopljanin Mohammed Aman (1:46,40), na 3000 m je slavio Kenijac Caleb Mwangangi Ndiku (7:54,94), a u skoku u vis Kataranin Mutaz Essa Barshim (2,38 m).

Rezultati:

atletičari:

800 m:
1. Mohammed Aman (Eti) 1:46,40
2. Adam Kszczot (Polj) 1:46,76
3. Andrew Osagie (VBr) 1:47,10

3000 m:
1. Caleb Mwangangi Ndiku (Ken) 7:54,94
2. Bernard Lagat (SAD) 7:55,22
3. Dejen Gebremeskel (Eti) 7:55,39

60 m prepone:
1. Omo Osaghae (SAD) 7,45
2. Pascal Martinot-Lagarde (Fra) 7,46
3. Garfield Darien (Fra) 7,47

4 X 400 m:
1. SAD 3:02,13, svjetski rekord
Kyle Clemons, David Verburg, Kind Butler, Calvin Smith
2. Velika Britanija 3:03,49
3. Jamajka 3:03,69

vis:
1. Mutaz Essa Barshim (Kat) 2,38
2. Ivan Uhov (Rus) 2,38
3. Andrij Procenko (Ukr) 2,36

troskok:
1. Ljukman Adams (Rus) 17,37
2. Ernesto Reve (Kub) 17,33
3. Pedro Pablo Pichardo (Kub) 17,24

atletičarke:

60 m:
1. Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jam) 6,98
2. Murielle Ahoure (SKO) 7,01
3. Tianna Bartoletta (SAD) 7,06

800 m:
1. Chanelle Price (SAD) 2:00,09
2. Angelika Cichocka (Polj) 2:00,45
3. Marina Arzamašova (Blr) 2:00,79

3000 m:
1. Genzebe Dibaba (Eti) 8:55,04
2. Hellen Onsando Obiri (Ken) 8:57,72
3. Maryam Yusuf Jamal (Bah) 8:59,16

4 X 400 m:
1. SAD 3:24,83
Natasha Hastings, Joanna Atkins, Francena McCorory, Cassandra Tate
2. Jamajka 3:26,54
3. Velika Britanija 3:27,90

motka:
1. Yarisley Silva (Kub) 4,70
2. Anželika Sidorova (Rus) 4,70
. Jirina Svobodova (Češ) 4,70

dalj:
1. Eloyse Lesueur (Fra) 6,85
2. Katarina Johnson-Thompson (VBr) 6,81
3. Ivana Španović (Srb) 6,77

Komentari (0)
Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: