5

Tini Maze zlato u veleslalomu, Žana Novaković 37.

FENA
Tina Maze (Foto: EPA)
Slovenska skijašica Tina Maze osvojila je zlatnu medalju u veleslalomu na Olimpijadi u Sočiju. Slovenki je to bilo drugo zlato nakon što je najbolja bila i u spustu.

Reprezentacija Slovenije do sada je osvojila šest olimpijskih medalja, što je najveći uspjeh u historiji te zemlje.

Maze, koja je na skijalištu Roza Hutor započela s prve startne pozicije, već u prvoj vožnji je bila najbolja. U drugoj vožnji uspjela je zadržati najbolje vrijeme, te je za sedam sekundi bila bolja od drugoplasirane Austrijanke Anne Fenninger.

Treće mjesto i bronzanu medalju, s 27 stotinki zaostatka za Tinom Maze, osvojila je Nijemica Viktoria Rebensburg, braniteljica naslova iz Vancouvera.

Bh. skijašica Žana Novaković je nakon druge vožnje zauzela 37. mjesto sa zaostatkom 10,91 sekundi za pobjednicom. Novaković je nakon prve vožnje bila 42.