Savladali Saltminerse
173

Sarajevski Spartanci odbranili titulu prvaka BiH u američkom fudbalu

D. B.
Sarajevski Spartanci su u nedjelju ugostili tuzlanske Saltminerse u finalu Bh. lige američkog fudbala (BHFL) te su odbranili titulu prvaka naše zemlje.

Izuzetno napetu i do kraja neizvjesnu utakmicu poenima Nermina Pašalića počeli su Spartanci. U drugoj četvrtini nakon Pašalićevog sjajnog drugog polaganja trčanjem činilo se da će se ponoviti sličan scenarij kao na utakmici ova dva tima od prije dvije sedmice.

Da to ne bude tako, pobrinuli su se Tuzlaci koji se već krajem prvog poluvremena vraćaju polaganjem Dine Bećirovića.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 14:8 za sarajevski tim.

Nakon izuzetno "tvrde" treće četvrtine, koja se završila bez rezultata, Tuzlaci su preko Samira Čaplje uspjeli izjednačiti rezultat na samo šest minuta prije kraja utakmice.

Strateškom igrom i trošenjem vremena, u svom posljednjem pokušaju Spartanci preko sjajnog Pašalića dolaze do trećeg polaganja i rezultata od 20:14 na manje od minute prije kraja.

U svom posljednjem pokušaju, Tuzlaci bacaju Hail Mary, kojeg hvata Aldin Mujezinović i time potvrđuje šampionsku titulu Sarajlijama.