19

Poljaci preskočili Švedsku i zakazali meč s Kaubojima, Njemačka rutinski

Piše: A. D.
Poljska preko Švedske do četvrtfinala (Foto: EPA)
Rukometaši Poljske ostvarili su trijumf nad selekcijom Švedske 24:20 u osmini finala rukometnog Svjetskog prvenstva u Kataru i tako zakazali četvrtfinali meč sa Hrvatskom.

Švedska je mnogo bolje otvorila utakmicu i na početku imala vodstvo koje je zadržala do sredine prvog poluvremena. Poljaci su se uspjeli vratiti u život, u jednom trenutku i preokrenuti, ali je poluvrijeme okončano prednošću Švedske od jednog gola.

U nastavku Poljaci dominiraju, a to im donosi konačnih 24:20 i ulaznicu za četvrtfinale gdje ih spremno čeka Hrvatska. Braća Bartosz i Mariusz Jurecki su sa po pet golova predvodili Poljsku do trijumfa dok su se kod Švedske istakli Kallman i Petersen sa po četiri gola.

Ubjedljivu pobjedu u osmini finala ostvarila je Njemačka nad Egiptom rezultatom 23:16. Uwe Gensheimer sa šest i Patrick Groetzki sa pet golova su predvodili Njemačku do novog trijumfa dok su kod Egipta bolji od ostalih bili Issa i Elahmar sa po četiri gola.