sport
9

Roma na svom terenu remizirala sa Sassuolom

Piše: N. J.
Nogometaši Rome remizirali su na svome terenu 2:2 protiv ekipe Sassuola u 14. kolu Serije A.

Gosti su već nakon 18 minuta imali vodstvo 2:0, a oba gola dao je Simone Zaza, s tim da mu je prvi gol "poklonio" golman De Sanctis.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a već na samom početku drugog poluvremena Roma je bila suočena sa novim problemima. U 50. minuti je drugi žuti karton zaradio De Rossi.

Ipak, do kraja meča Rimljani su uspjeli izvući barem bod, a najzaslužniji za to je Adem Ljajić koji je postigao oba gola za Vučicu. Ljajić je u 78. minuti iz penala smanjio prednost gostiju na 1:2, a u 93. minuti je pogodio za konačnih 2:2.

Roma je nakon ovog poraza ostala na drugom mjestu sa 32 boda i tri manje od vodećeg Juventusa, dok je Sassuolo sada deveti sa 19 bodova.

Miralem Pjanić je igrao za Romu do 72. minute kada ga je zamijenio Keita. U redovima gostiju je u samom finišu utakmice isključen Vrsaljko.