Kup BiH
0

Zrinjski i Olimpic izborili prolaz u četvrtfinale

FENA
Nogometaši Zrinjskog i Olimpica prvi su učesnici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je u uzvratnom susretu osmine finala u Mostaru pobijedio Proleter iz Teslića s 3:0 i tako sustigao zaostatak od dva gola iz prvog meča.

Golove za mostarsku ekipu postigli su Dragičević (57. i 66.) i Salčinović (58.).

Olimpic je nakon pobjede u prvom meču od 5:1 i u uzvratnom susretu osmine finala u Vogošći savladao Unis sa 2:1. Premijerligaš sa Otoke poveo je u 29. minuti golom Rodriga. Na 1:1 poravnao je Smajić u 34., a konačnih 1:2 postavio je Durak u 77. minuti.

Ostali uzvratni susreti osmine finala na rasporedu su u srijedu.

Rezultati: Vogošća: Unis - Olimpik 1:2 (prvi meč 1:5) Mostar: Zrinjski - Proleter 3:0 (2:4)

U srijedu igraju:
Mostar: Branitelj - Leotar (prvi meč 1:1) Bosanski Novi/Novi Grad: Sloboda - Sarajevo (1:4) Tuzla: Sloboda - Kozara (1:1) Široki Brijeg: Široki Brijeg - Omladinac (0:2) Istočno Sarajevo: Slavija - Čelik (1:1) Sarajevo: Željezničar - Borac (0:0)

Susreti počinju u 14.30 sati, osim meča u Sarajevu (17.00).