3:0 za Plave
0

Željezničar u prijateljskoj utakmici pobijedio Slaviju, dva gola Zeca

D. B.
Ekipe Željezničara i Slavije danas su odigrale prijateljsku utakmicu, a pobjeda je pripala timu s Grbavice.

Željezničar je kao bh. premijerligaš odmjerio snage sa Slavijom koja je član 1. lige RS. Od prve minute su za Želju zaigrali Muftić, Musić, Kosorić, Jahić, Vištica, Crnčević, Duraković, Gasal, Bekrić, Grubešić i Zdunić, a u prvom poluvremenu pogodaka nije bilo. Zdunić je bio blizu, no lopta je nakon njegovog udarca glavom pogodila stativu.

U nastavku su priliku za igru u ekipi Željezničara dobili Ermin Zec, Hamza Jaganjac, Ognjen Stjepanović, Damir Hrelja, Ardonis Mućaj i Nikola Milićević.

Upravo je Zec načeo mrežu Slavije pogotkom glavom, potom je Jaganjac povisio na 2:0 udarcem s vrha kaznenog prostora, a konačnih 3:0 postavio je Zec svojim drugim golom na ovoj utakmici. Ovog puta je pogodio iz penala.