Begović primio četiri gola
13

VIDEO / Walters s dva autogola pomogao u pobjedi Chelseaja nad Stokeom

Nogometni klub Stoke u kojem brani naš reprezentativni golman Asmir Begović ubjedljivo je izgubio od Chelsea u okviru engleske Premijer lige. Rezultat je bio 4:0 za gostujuće igrače.

Na stadionu Britannia odigrana je vrlo uzbudljiva utakmica. Jonathan Walters (Stoke) pomogao je Chelseaju da dođe do vodstva, bio je strijelac za 1:0 za goste u 45. minuti susreta.

Nesretni Jonathan Walters se ponovo u 62. minuti upisao u listu strijelaca, ali je opet šutirao u pogrešan gol. Tako je Chelsea sada imao ubjedljivu prednost od 2:0. Samo nekoliko minuta kasnije sreća je ponovo bila na strani gostujućih igrača kada je sudija svirao penal, a s bijele tačke precizan je bio Frank Lampard za 3:0.

Svaku nadu da Stoke može bilo šta napraviti u ovoj utakmici zapečatio je svojim golom u 73. minuti Eden Hazard, pa je tako i četvrta lopta završila iza leđa našeg Asmira Begovića, što je bio i konačan rezultat. Dodajmo još i to da je Walters u 90. minuti imao priliku da se bar malo iskupi, ali je promašio penal.

Premierliga, 22. kolo:

Aston Villa - Southampton 0-1 (Lambert 35-11m) Everton - Swansea 0-0

Fulham - Wigan 1-1 (Karagounis 22 / Di Santo 71) Norwich City - Newcastle 0-0 Reading - West Bromwich Albion 3-2 (Kebe 82, Fondre 88-11m, Pogrebnjak 90 / Lukaku 19, 69) Stoke - Chelsea 0-4 (Walters 45+2-ag, 63-ag, Lampard 66-11m, Hazard 73) Sunderland - West Ham 3-0 (Larsson 12, Johnson 47, McClean 74) QPR - Totenham 0-0