Nepažnja golmana
28

Veznjak Hannovera postigao spektakularan gol iz slobodnog udarca sa 40 metara

Trenutak kada je izveden slobodni udarac (Foto: Screenshot)
Nogometaši Werdera pobijedili su u 18. kolu 2. Bundeslige ekipu Hannovera u gostima rezultatom 4:1, a utakmicu je obilježio spektakularan pogodak Sebastiana Kerka.

Gosti su vodili od sredine prvog poluvremena golom Schmida, a onda je u 34. Kerk fantastično izveo slobodni udarac za izjednačenje.

Naime, Kerk je s nekih 40 metara udaljenosti od gostujućeg gola udario loptu koja je preletjela preko Pavlenke koji je slobodni udarac čekao van svog peterca. Lopta je na kraju odsjela u mreži iza njega.

Ipak, u drugom poluvremenu Werder je razbio domaćina te im postigao još tri pogotka. Strijelci su bili Ducksch, Jung i Frield.

Werder se ovom pobjedom probio na sedmo mjesto 2. Bundeslige, dok je Hannover na 15. poziciji. Ekipa iz Bremena u narednom kolu dočekuje Fortunu, dok Hannover gostuje Hansi.