Kvalifikacije za SP
3

Venecuela "preživjela" Messija, Argentinci na poziciji koja vodi u baraž

Poraz Čilea od Bolivije pružio je Argentini zlatnu šansu da "zacementira" poziciju koja donosi direktan plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji, ali je Argentinci nisu iskoristili jer su remizirali sa Venecuelom rezultatom 1:1 u okviru Južnoameričkih kvalifikacija.

Oba gola su postignuta u drugom poluvremenu, prvo je Murillo pogodio za vodstvo Venecuele u 51. minuti, da bi samo tri minute kasnije Feltscher autogolom donio izjednačenje Argentincima.

Lionel Messi je pravio dosta problema gostujućoj reprezentaciji, ali je ekipa Venecuele sačuvala svoju mrežu, pa je susret završen rezultatom 1:1.

Argentina ima 24 boda i sada je na petom mjestu koje vodi u baraž, dok je Venecuela posljednja deseta sa osam bodova.