0

Vedad Ibišević asistent u remiju HSV-a i Stuttgarta

Heiko Westermann i Vedad Ibišević (Foto: AFP)
U posljednje dvije utakmice 9. kola njemačkog nogometnog prvenstva HSV i Stuttgart remizirali su na Imtech Areni u Hamburgu 3:3, dok je Wolfsburg slavio na gostovanju kod Augsburga 2:1.

HSV je protiv Stuttgarta zaostajao u tri navrata, ali se uspijevao vratiti i na kraju umalo doći i do pobjede budući su od 84. minute igrali s igračem više nakon isključenja Antonija Rüdigera.

Golovi Alexandrua Maxima, Christiana Gentnera i autogol Johana Djouroua dovodili su "švabe" u prednost, što su anulirali Pierre-Michel Lasogga, Maximilian Beister i Rafael van der Vaart. Upravo je naš reprezentativac Vedad Ibišević bio asistent kog prvog gola Stuttgarta, a tokom utakmice je imao nekoliko odličnih šansi za postizanje gola.

Wolfsburg je loše startao na gostovanju kod Augsburga i golom Tobiasa Wernera iz desete minute domaćin je vodio 1:0. Činilo se u tim trenucima da bi "vukovi" i dalje mogli ostati bez boda na kontu na gostovanjima, budući su prethodne četiri utakmice izgubili.

No, dalekometni udarac Maximiliana Arnolda i gol glavom Luiza Gustava nakon ubacivanja Ricarda Rodrigueza bili su dovoljni za preokret i skok s 14. na deveto mjesto na tabeli.   Bundesliga, 9. kolo:

HSV - Stuttgart 3-3 (Lasogga 22, Beister 55, Van der Vaart 67 / Maxim 3, Gentner 37, Autogl Djourou 64)

Augsburg - Wolfsburg 1-2 (Werner 11 / Arnold 35, Gustavo 42)

1. Bayern 9 7 2 0 19-4 23
  2. Borussia D. 9 7 1 1 22-7 22
  3. Bayer Leverkusen 9 7 1 1 20-9 22
  4. Hertha 9 4 3 2 15-9 15
  5. Schalke 9 4 2 3 17-19 14
  6. Borussia M. 9 4 1 4 19-14 13
  7. Hannover 9 4 1 4 11-12 13