64

Tok utakmice: FK Željezničar - Standard 0:1

Piše: J. H.
FK Željezničar večeras je odigrao uzvratnu utakmicu 3. pretkola Evropske lige protiv belgijskog Standarda koji je savladao Plave sa Grbavice rezultatom 1:0. Tekstualni prenos susreta mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90' - Kraj utakmice na Koševu. Željin put u Evropi je završen nakon dvomeča sa belgijskim Standardom. U prvom susretu je bilo 2:1.
90' - Igrat će se četiri minute nadokande.
88' - Antolović je krajnim naporom spasio gol željezničara nakon dalekometnog šuta igrača Standarda.
85' - Na tribinama je i popularni trener Alija Hadžiosmanović Braco.

85' - Publika polako napušta stadion.

85' - Teško je za očekivati da Željo do u pet minuta postigne dva gola.
81' - Željezničar nemoćan nakon primljenog gola. Gosti napadaju.
73' - Zoran Kokot napušta igru, ulazi Joco Stokić.

68' - Željezničar gubi na Koševu. Van Damme je pogodio za Standard. Šteta.

61' - Još jedna izmjena. Umjesto Beganovića ulazi Damir Sadiković
59' - Hadžiahmetović izlazi, ulazi Enis Sadiković.
56' - Dalekometni šut jednog od igrača belgijske ekipe, ali visoko iznad gola.
55' - Kakva šansa! Sadiković je pogodio stativu gola Standarda. Šteta.
52' - Prva šansa za Željezničar u drugom poluvremenu. Đelmić je šutirao sa nekih 25 metara, ali golman Standarda brani.

52' - Igrači Standarda na svojoj polovini terena. Oprezna igra oba tima.
51' - Aut za Željezničar nakon šuta Blagojevića.
51' - Bez većih uzbuđenja u uvodnim minutama drugog dijela.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Željezničaru treba jedan pogodak.
45' - Kraj prvog poluvremena na Koševu.

43' - Sreća na strani Željezničara. Santini je šutirao, a lopta je otišla pored stative.

43' - Blagojević je šutirao sa velike udaljenosti, ali bez veće opasnosti po gol Standarda.
43' - Standard u ovom trenutku vrši pritisak na odbranu Željezničara, ali bez većih šansi.
39' - U posljednjih nekoliko minuta bez većih šansi.

31' - Bajić je šutirao, lopta se odbila do Đelmića koji dodaje do Kokota, ali ofsajd je sviran. Šteta.
31' - Željezničar drži loptu na sredini terena.

23' - Slab šut napadača Standarda, Antolović brani bez većih problema.
21' - Željezničar u potpunosti dominira večerašnjim susretom.
16' - Kakva šansa za Željezničar. Bajić je prošao po lijevoj strani, šutirao iskosa, ali lopta ide pored gola.
15' - Faul ponovo na istom mjestu kao prije par minuta. Bajić je šutirao ali bez veće opasnosti po standard.
10' - Bajić je uputio centaršut, ali odbrana Standarda otklanja opasnost.

10' - Željezničar napada, faul nad Đelmićem u opasnoj zoni.

5' - Željo u uvodnom dijelu susreta ima kontrolu.
3' - Kakav pritisak želje na otvaranju susreta. Bajić šutira, odbrana loptu šalje u korner.
3' - Tresu se tribine Koševa. Nevjerovatna atmosfera na utakmici Željezničar - Standard.

1' - Kakva šansa za Željezničar, ali odbrana Standarda otklanja opasnost.
1' - Počeo je susret na Koševu. Sretno Željo!
19:57 - Sve je spremno za spektakl na Koševu.

19:54 - Igrači oba tima upravo izlaze na teren. Sa juga se čuje pjesma navijača Željezničara.

19:53 - S druge strane, hiljade navijača Željezničara okupirali su zapadnu, istočnu u južnu tribinu stadiona Koševo.

19:53 - Na gostujućoj tribini večeras ima desetak navijača Standarda.

19:49 - Trener Milomir Odović večeras je na teren Koševa izveo sljedeći sastav: Antolović, Kosorić, Memija, Bajić, Blagojević, Đelmić, Mladenović, Hadžiahmetović, D. Sadiković, Bogdanović i Kokot.