39

Upisao dvije asistencije: Odličan start Prcića u dresu Rennesa

Piše: M. N.
Mladi bh. fudbaler Sanjin Prcić odigrao je prvu utakmicu u dresu Rennesa u okviru drugog kola francuske Ligue 1 i ostvario sjajan rezultat. Njegov tim je slavio protiv Eviana rezultatom 6:2, a Prcić je upisao dvije asistencije.

Rennes je poveo već u 7. minuti golom Toivonena. Evian je izjednačio u 35. preko Wassa, a onda su tandem Mexer i Prcić krenuli u akciju koja je dovela Rennes do pobjede. Prcić je asistirao u 40. i 43. minuti a Mexer oba puta pogodio.

Na pauzu se otišlo s 3:1 za Rennes. U drugom poluvremenu Toivonen ponovo pogađa (56.), dok je za naredna dva gola strijelac bio N'Tep (76. i 86.). Evian je smanjio vodstvo u 82. minuti kada ponovo pogađa vas, no odlazi kući poražen.

Naš Prcić je igrao do 60. minute kada ga je zamijenio Doucoure.

Podsjetimo, Prcić je iz Sochauxa prešao u Rennes krajem jula za koji je potpisao četverogodišnji ugovor.