Sjajna reakcija
26

U Francuskoj postignut jedan od najboljih golova sezona, a on je djelo 19-godišnjaka

Trenutak kada je Camara uputio udarac (Foto: Screenshot)
Nogometaši Monaca pobijedili su na stadionu Louis II u okviru 9. kola Ligue 1 ekipu Metza rezultatom 2:1, a utakmicu je obilježio fantastičan prvi gol na susretu.

Naime, gostujuća ekipa povela je već u četvrtoj minuti sjajnim pogotkom 19-godišnjeg Senegalca Lamiena Camare kojem je to bio deveti nastup za Metz u Ligue 1.

Veznjak je prvo oduzeo loptu na centru terena, a onda primijetio kako je golman Monaca Philipp Kohn daleko od gol-linije pa ga je iz prve prebacio i zabio možda najljepši pogodak sezone.

Ipak, Monaco je do kraja utakmice došao do preokreta, a prvo je izjednačio tri minute prije odlaska na odmor kada je pogodio Golovin.

Konačnih 2:1 postavio je ponovo sjajno raspoloženi Golovin u 55. minuti susreta.

Inače, Monaco je prvi na tabeli francuskog prvenstva s bodom više u odnosu na drugoplasiranu Nicu, dok je Metz na 16. poziciji.