Tok utakmice: GOŠK - Željezničar 1:2

N. M.
Nogometaši GOŠK-a i Željezničara danas u Gabeli, na stadionu Perica Pero Pavlović, igraju svoj meč 29. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a direktan tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice! Željezničar slavi rezultatom 2:1 i upisuje velika tri boda.

90+6' - Dobra akcija GOŠK-a, ali Mahmić izbija povratnu loptu Bradare ka petercu gostiju.

90+5' - Musulin dobro šutira, ali Muftić ipak lagano hvata loptu koja nije išla dovoljno brzo da bi završila u mreži.

90+4' - Slobodnjak za GOŠK u opasnoj zoni. Prilika za domaće je došla niotkud.

90+2' - Haračić ulazi umjesto Krpića i dočekan je aplauzom u Gabeli, gdje je ranije nastupao u Prvoj ligi FBiH.

90+2' - Nemoćno izgleda GOŠK i teško da će ovakvom igrom da se spasi poraza.

90+1' - Sedam minuta sudijske nadoknade.

88' - Šiško glavom šutira preko gola nakon kornera GOŠK-a.

85' - Marasović šutira s 30 metara i šalje loptu preko gola Muftića.

80' - Šiško mijenja Šeru, Bradara Ikića, a Marasović Nižića kod domaćih.

77' - Drina ulazi u igru kod Plavih umjesto Radovca.

76' - Veliki pritisak Želje u posljednjih pet minuta. Krenuli su Plavi po treći gol.

74' - Boljević hvata dobar volej nakon centaršuta s desne strane, ali šutirao je pravo u dobro postavljenog Vasilja.

73' - Velika šansa za Želju! Mahmić je pogodio prečku nakon ubačaja iz kornera!

73' - Al-Jaber fenomenalno vara nekoliko protivničkih igrača i proigrava Mahmića na lijevoj strani, ali na kraju samo korner za Želju.

71' - Gledamo pravu uspavanku u Gabeli nakon gola Al-Jabera za preokret Želje. Ništa se vrijedno pomena ne dešava na terenu.

66' - Radovac je zaradio žuti karton.

64' - Čini se da će Krpić ipak moći nastaviti utakmicu, nakon što je četiri minute ležao na travnjaku dok mu se ukazivala pomoć.

60' - Ukazuje se pomoć povrijeđenom Krpiću, koji je ostao ležati na travnjaku. Neće moći nastaviti utakmicu napadač Plavih.

58' - Nema uzbuđenja u ovim trenucima.

53' - Čoko mijenja Račića kod GOŠK-a.

51'- Nevjerovatno je šta radi Amoah! Ponovo je upropastio kolosalnu priliku za Željezničar! Prethodno je Al-Jaber ukrao loptu domaćim i pokrenuo fantastičnu kontru četiri na jedan, ali Amoah je na kraju uništio napad.

48' - Selimović mijenja Cavnića kod gostiju.

46' - GOOOOOOOOL! Preokret Željezničara! Al-Jaber je strijelac za Plave! Boljević je centrirao s lijeve strane. Amoah se opet nije snašao u prilici, ali imao je sreće da se lopta odbije do Saudijca koji pogađa za 2:1!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj sadržajnog prvog poluvremena. Rezultat je 1:1, a strijelci su bili Skorup i Krpić.

44' - Žuti karton za Čajića zbog grubog prekršaja nad Hirošem.

43' - Nižić šutira glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka, ali prebacio je gol Željezničara.

40' - Hasukić sjajno vara Ovčinu i dolazi do lijepe prilike, ali na kraju nije ni zahvatio loptu u pokušaju da šutira.

36' - Velika šansa za Želju! Hiroš je nakon greške Batarela raspalio po lopti iz idealne situacije, ali prebacio ju je preko gola. Promašio je zicer za preokret!

36' - Hasukić pada nakon duela s defanzivcem Želje na 17 metara od gola Plavih, ali sudija Bilbija je samo odmahnuo rukom i pustio da se igra nastavi.

35' - Upravo se nakon prekida lopta odbila do AlJabera, a on ju je loše zahvatio lijevom nogom s ivice kaznenog prostora.

34' - Sjajni AlJaber je fauliran u opasnoj zoni nakon što je divno predriblao jednog nogometaša GOŠK-a.

30' - Hasukić žestoko startuje nad Ovčinom i dobija žuti karton.

27' - Nakon gola Željezničara se uglavnom igra na sredini terena i nema uzbuđenja. Borben meč igraju dvije ekipe.

22' - Čajić je kod domaćina zamijenio povrijeđenog Skorupa, strijelca gola za GOŠK.

21' - GOOOOOL! Željezničar je poravnao preko Krpića! Amoah je poslao prizeman centaršut s desne strane, a Krpić s peterca lagano pogađa za 1:1!

20' - Odličan udarac Hiroša sa 17 metara! Ipak, veznjak Plavih je pogodio samo vanjski dio mreže.

19' - Opasno je bilo po Željezničar nakon kornera domaćih, ali Hasukić iz teške pozicije na kraju loptu šalje preko gola. Prošla je ona prethodno kroz peterac gostiju.

15'- Preselila se igra pred gol domaćih. Željezničar sada napada i traži poravnanje.

12' - Mahmić centrira s lijeve strane, Krpić šutira glavom, ali lopta ide dva metra pored stative.

11' - Ofanziva GOŠK-a u ovim trenucima. Traže domaći još jedan gol kojim bi dotukli Željezničar na startu.

9' - Šansa za GOŠK. Gogić je skočio nakon ubačaja iz kornera, ali s pet metara prebacuje gol Plavih!

7' - Nastala je gužva u kaznenom prostoru nakon kornera za domaće, lopta se odbila do Skorupa, a veznjak GOŠK-a sa 12-13 metara matira Muftića za 1:0!

6' - GOOOOOL! GOŠK je poveo!

4' - Kolosalna prilika za Želju! Nevjerovatno šta je promašio Amoah! Boljević je prošao po lijevoj strani, uposlio je usamljenog Amoaha, ali je nogometaš iz Gane oklijevao i sve upropastio.

1' - Počela je utakmica!

15:55 - Obje ekipe igraju u promjenjivoj formi. U posljednjih pet mečeva GOŠK ima dvije pobjede, dva remija i poraz, a Željo je na istom uzorku utakmica na učinku od dvije pobjede, dva poraza i jednog remija.

15:50 - Glavni sudija utakmice je Prijedorčanin Luka Bilbija, kojem će pomagati Amir Kadić iz Sarajeva i Marko Perić iz Mostara. Četvrti arbitar je Antonio Tomić iz Kreševa.

15:45 - Gabeljani ovaj meč dočekuju u nešto komotnijoj situaciji budući da su osmoplasirani na tabeli sa 32 boda, dok je Željezničar deveti sa 30 bodova. Plave od opasne zone i 11. mjesta dijele tri boda.

15:40 - U posljednjih pet međusobnih susreta ova dva tima Željezničar ima samo jednu pobjedu. GOŠK je slavio tri puta, a jednom je bilo neriješeno.

15:35 - Treneri Admir Adžem i Dino Đurbuzović odredili su sastave timova za okršaj u Gabeli, a oni izgledaju ovako:

GOŠK: Vasilj, Šuta, Batarelo, Račić, Musulin, Skorup, Gogić, Nižić, Šero, Ikić, Hasukić.

Na klupi su Bobić, Čoko, Harambašić, Bradara, Miličević, Pobi, Čajić, Balavac, Obšivač, Šiško, Marasović.

Željezničar: Muftić, Mahmić, Cavnić, Cocalić, Ovčina, AlJaber, Radovac, Hiroš, Boljević, Amoah i Krpić.

Na klupi su Dujmović, Radinović, Fočo, Mekić, Haračić, Mijić, Zubanović, Drljo, Drina, Bilal i Selimović.

Đurbuzović je bio primoran na promjene u timu jer su zbog žutih kartona suspendovani Galić i Štilić, a povrijeđen je vezista Karić. Najveća iznenađenja u sastavu su mladi Mahmić i AlJaber, koji je konačno dobio svoju šansu.

15:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na direktan tekstualni prijenos utakmice GOŠK - Željezničar, a riječ je o duelu ekipa koje se bore za opstanak u društvu najboljih.