Konferencijska liga
27

Olympiacos senzacionalno srušio Aston Villu za besanu noć u Pireju i finale na "domaćem" terenu

N. M.
Nogometaši grčkog Olympiacosa priredili su senzaciju i drugi put u dvije utakmice polufinala Konferencijske lige savladali favorizovanu Aston Villu.

U Pireju je večeras bilo 2:0 za grčki klub, koji je tako s ukupnih 6:2 deklasirao i eliminisao Engleze.

Očekivali su se uraganski napadi Aston Ville večeras na Georgios Karaiskakis stadionu u Pireju, ali već u 10. minuti Olympiacos preko El Kaabija stiže do vodstva i šokira goste za 1:0.

Pokušavao je tim iz Birminghama nakon toga doći do preokreta i izboriti barem produžetke, ali nije uspio ni da se spasi poraza.

U jeku napada Aston Ville El Kaabi u 81. minuti postiže svoj drugi gol i ovjerava trijumf grčkog tima pogodivši za 2:0.

Olympiacos se tako plasirao u finale u kojem će se sastati s Fiorentinom na "domaćem" terenu jer će se bitka za trofej prvaka odigrati na stadionu AEK-a u Atini 29. maja.