13

Kraj šampionskih nadanja Liverpoola, Redsi ostali bez pobjede u Londonu

H. H.
Robertson je postigao prvi gol za Liverpool (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši West Hama i Liverpoola su remizirali rezultatom 2:2 u 35. kolu Premiershipa, čime su ugašene i minimalne šanse Redsa da se do kraja šampionata bore za titulu.

Liverpool sada zaostaje dva boda za vodećim Arsenalom od kojeg ima meč više, te jedan bod za Manchester Cityjem koji ima dvije utakmice manje i jasno je da je ovo kraj šampionskih nadanja.

West Ham je poveo u 43. minuti golom Bowena, a u nastavku je Liverpool zagospodario terenom i vrlo brzo je napravio preokret uz još niz propuštenih šansi.

U 48. minuti Robertson je izjednačio na 1:1, a Redsi su poveli u 65. minuti kada je Areola postigao autogol. I kada se očekivalo da će mirno privesti susret kraju, Antonio je u 77. minuti udarcem glavom poravnao na 2:2.

Liverpool je do kraja pogodio prečku preko Elliotta, ali promjene rezultata nije bilo.

West Ham će u narednom kolu gostovati Chelseaju, dok će Liverpool dočekati Tottenham.