7

Šehićev Qarabag ostao u utrci za plasman dalje, Bešiktaš i Lokomotiv podijelili bodove

Utakmicama Bešiktaš - Lokomotiv i Qarabag - Monaco počelo je četvrto kolo Evropske lige, a oba susreta zavšena su identičnim rezultatom - 1:1.

Grupa H

Bešiktaš - Lokomotiv 1:1

Moskovski Lokomotiv je u Istanbulu želio uzeti sva tri boda kojima bi vrlo vjerovatno već sada obezbijedio plasman dalje, no Turci su se pokazali kao veoma tvrd orah. Ricardo Quaresma je doveo domaćina u vodstvo u 58. minuti, a bod gostima u 76. minuti donosi Omar Baye Niasse.

1. Lokomotiva Moskva 8
  2. Bešiktaš 6
  3. Sporting 4 (-1)
  4. Skenderbeu 0 (-1)

Meč Skenderbeu - Sporting igra se od 21:05 sati.

Grupa J

Qarabag - Monaco 1:1

Qarabag, za koji brani naš potencijalni reprezentativac Ibrahim Šehić, uspio je ostati u utrci za prolaz dalje odigravši neriješeno s liderom geupe Monacom. Domaćin je poveo u 39. minuti preko Armenterosa, a Cavaleiro je poravnao rezultat u 72. minuti. Šehić je bio najbolji pojedinac domaće ekipe odbranivši sedam šuteva Kneževa, ali je i primio poprilično nesretan gol.