Velika fešta
205

Schalke se vratio u Bundesligu i izazvao euforiju među 60.000 navijača na stadionu

Schalke 04 je sinoć osigurao povratak u prvu njemačku ligu nakon samo jedne sezone provedene u drugoj zahvaljujući 3:2 domaćoj pobjedi protiv Sankt Paulija u utakmici pretposljednjeg 33. kola.

Ekipa iz Hamburga je u prvom poluvremenu u vodstvo od 2:0 doveo novi hrvatski mladi reprezentativac Igor Matanović golovima u 9. i 17. minuti.

Međutim, Schalke je u nastavku meča ostvario veliki preokret golovima Terrode u 47. minuti iz penala i 71., a pobjednički pogodak postigao je Zalazar u 78. minuti.

Schalke je ovom pobjedom stigao do učinka od 62 boda, odnosno pet više od drugog Hamburger SV-a, trećeg Darmstadta i četvrtog Werdera koji je odigrao utakmicu manje.

Tako je osigurao jedno od prva dva mjesta koja direktno vode u viši rang, dok je Sankt Pauli ostao peti s 54 boda.

Petostruki šampion Njemačke se tako ekspresno vratio u najviši rang i to burno proslavio sa svojim navijačima kojih je bilo oko 60.000 na stadionu.

U plavim dresovima s logoom bivšeg sponzora Gazproma na grudima utrčali su na teren, popeli se na golove i slavili osvajanje druge lige.