659

Sarajevo osvojilo Kup Bosne i Hercegovine

Piše: N. J.
(Foto: Davorin Sekulić/Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva savladali su Čelik 3:1 u drugoj utakmici finala Kupa BiH i na taj način ukupnim rezultatom 5:1 osvojili ovaj trofej. Utakmica je odigrana pred 10.000 gledatelja.

Prvih 45 minuta utakmice završeno je bez golova. Sarajevo je povelo golom Velkoskog u 67. minuti. Nakon sjajne akcije i solo prodora asistirao mu je Cimirot. Samo tri minute kasnije Puzigaća je pogodio za 2:0.

U 82. minuti Dupovac je pogriješio, a Mešanović iskoristio poklon i pogodio za 2:1. Todorović je u istoj minuti asistirao Bilbiji za novi pogodak Sarajeva, 3:1.

Bio je to i konačan rezultat ove utakmice na stadionu Asim Ferhatović Hase kojim je Sarajevo nakon devet godina ponovo osvojilo trofej u Kupu BiH.

Utakmicu ste mogli pratiti uživo na portalu Klix.ba.

Kup BiH, uzvratna utakmica:

Sarajevo - Čelik 3:1 (Velkoski '67., Puzigaća '70., Bilbija '82./ Mešanović '82.)