23.5.2014. u 18:36
43
52
43
Nogometaši Sarajeva savladali su ekipu Čelika 3:1 na stadionu Asim Ferhatović Hase u drugoj finalnoj utakmici Kupa BiH i tako ukupnim rezultatom 5:1 osvojili trofej u ovom takmičenju. Utakmicu ste mogli pratiti uživo na portalu Klix.ba.
90+4' - Kraj utakmice. Sarajevo je pobijedilo 3:1 i ukupnim rezultatom 5:1 protiv Čelika osvojilo trofej u Kupu BiH.

90+2' - Mešanović je dobro šutirao, ali nije bio precizan.

90+2' - Slobodan udarac za Čelik, nešto više od 20 metara od gola Sarajeva.

90' - Igrat će se još 4 minute sudijske nadoknade. Slavlje na tribinama je već počelo.

87' - Todorović se vratio u igru.

87' - Bajraktarević je uputio šut u okvir gola, Bandović dobro postavljen.

86' - Todorović je ostao ležati na travi, žali se na povredu.

84' - Kovačević je zamijenio Matu Jajala.

82' - Todorović je u istoj minuti asistirao Bilbiji za novi pogodak Sarajeva, 3:1.

82' - Dupovac je pogriješio, a Mešanović iskoristio poklon i pogodio za 2:1.

80' - Todorović je glavom šutirao pored gola.

79' - Vusljanjin je zamijenio Purića.

77' - Popović je zamijenio povrijeđenog Salčinovića, a u redovima Sarajeva Todorović je zamijenio Velkoskog.

75' - Dobra prilika za Sarajevo, ali u posljednjem trenutku je intervenisala odbrana Čelika.

75' - Duvnjak je zamijenio Burekovića.

73' - Korner za Sarajevo.

72' - Dobar šut Jajala, Hinović je odbranio.

70' - Puzigaća pogađa za 2:0. Hinović je bio na toj lopti, ali je ona ipak završila u mreži. Puzigaća je gol posvetio saigraču Vuletu Trivunoviću koji završava karijeru.

69' - Jajalo je šutirao preko gola.

67' - Velkoski je pogodio za vodstvo Sarajeva 1:0. Nakon sjajne akcije i solo prodora, Cimirot je asistirao Velkoskom koji se upisao u strijelce.

66' - Igrači Sarajeva u ofsajdu.

64' - Umjesto Jusića ušao Jakupović.

63' - Bilbija se žali na povredu, ali će sve biti uredu.

62' - Jusić neće moći nastaviti meč.

60' - Sudar Barića i Jusića, deblji kraj izvukao igrač Čelika.

57' - Igrač Čelika Mišić dobio je žuti karton zbog prigovora.

51' - Bilbija zatresao vanjski dio mreže.

50' - Lakićević izbacuje loptu u korner.

48' - Jusić dobro šutirao, ali neprecizan.

46' - Odlična prilika za Čelik, ali samo korner za Zeničane.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1' - Prvo poluvrijeme završeno je 0:0.

45' - Hinović nesiguran, ali Purić ne koristi priliku da postigne gol.

40' - Još pet minuta do kraja prvog dijela. Mreže i dalje miruju.

37' - Dobra prilika za Sarajevo, Hinović interveniše.

35' - Puzigaća se nije dobro snašao i lopta odlazi u gol aut.

30' - Dobra prilika za Sarajevo odlazi u nepovrat.

29' - Novi korner za Sarajevo.

28' - Bajraktarević je požutio nakon prekršaja nad Jajalom.

27' - Bilbija faulirao Jusića i dobio žuti karton.

26' - Centaršut Lakićevića, hvata Bandović.

25' - Prekršaj za Sarajevo, faul Bašića.

23' - Igrač Čelika Bašić dobio žuti karton zbog prigovora.

19' - Kontra Čelika i prvi udarac Zeničana u okvir gola, Bandović na mjestu.

18' - Odličan udarac Bilbije, još bolja intervencija Hinovića koji je izbio loptu u korner.

16' - Bilbija se našao u ofsajdu.

13' - Dobra akcija Sarajeva i treći korner za Bordo tim.

11' - Prvi korner za Čelik.

9' - Ubačaj Puzigaće i drugi korner na utakmici za Sarajevo.

6' - Korner za Sarajevo.

6' - Velika prilika za Sarajevo, Velkoski je oklijevao, a odbrana Čelika otklonila opasnost.

3' - Prekršaj za Čelik na sredini terena.

1' - Utakmica je počela.

- - Održana je minuta šutnje za žrtve poplava u BiH.

- - Glavni sudija je Edin Jakupović iz Bihaća, a pomoćnici su Senad Ibrišimbegović i Goran Dujak. Četvrti sudija je Dalibor Drašković.

- - Čelikovih prvih 11: Hinović, Bajraktarević, Mešanović, Salčinović, Jusić, Simić, Popović, Mišić, Bašić, Lakićević, Čović.

- - Početni sastav Sarajeva: Bandović, Barić, Stojčev, Jajalo, Velkoski, Purić, Trivunović, Cimirot, Dupovac, Puzigaća, Bilbija.

- - Još je manje od pola sata do početka utakmice na Koševu.