Bundesliga
22

Šampion Bayern siguran protiv Augsburga, Hertha ispustila tri boda u M'gladbachu

Ekipa Bayerna nakon preokreta savladala je Augsburg u meču 29. kola njemačke Bundeslige rezultatom 4:1.

Domaći tim je ipak u 18. minuti stigao u vodstvo nakon što je Sule nesretno postigao autogol, ali već u 32. minuti Tolisso je poravnao na 1:1. Samo šest mintua bilo je potrebno Bayernu da preko Rodrigueza postigne novi pogodak i dođe u vodstvo, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su Bavarci nastavili s napadima prema golu Augsburga, a pitanje pobjednika odlučeno je u 62. minuti kada Robben pogađa za 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Wagner u 87. minuti susreta.

Borussija M'gladbach savladal je također nakon preokreta Herthu rezultatom 2:1. Berlinski tim je u vodstvo stigao u 40. minuti preko Kaloua, ali je preko Torgena Hazarda domaća ekipa u 75. i 78. minuti stigla do tri boda. Vedad Ibišević je u igru ušao u 85. minuti i nije imao vremena da promijeni nešto na terenu.

Wolfsburg je kao gost golovima Didavija rezultatom 2:0 savladao Freiburg, a meč između Kolna i Mainza završen je bez pobjednika.