0

Rennes u šestoj minuti nadoknade promašio penal za pobjedu nad Bordeauxom

Contento rastužio domaćina
Veoma uzbudljiv meč u okviru 14. kola francuskog prvenstva odigrali su Rennes i Bordeaux (2:2).

Rezultat je na kraju glasio 2:2, a Giovanni Sio je bio tragičar meča.

Domaćin je dva puta imao vodstvo, u 89. minutu im je poništen gol zbog ofsajda, a u šestoj minuti sudijske nadoknade je Sio promašio penal za pobjedu.

Domaćin je došao u 31. minuti preko Dembelea u vodstvo, a deset minuta kasnije Crivelli je izjednačio rezultat.

Grosicki je u 75. minuti ponovo doveo Rennes u vodstvo, a u 78. minuti Contento pogađa za, ispostavit će se, konačan rezultat.

Ipak, potez večeri je uradio golman domaće ekipe, kada je na ovaj način otklonio opasnost ispred svog gola:

Rezultati 14. kola Ligue 1: Nice - Lyon 3:0, Lorient - PSG 1:2, Guingamp - Touluse 2:0, Monaco - Nantes 1:0, Montpellier - Reims 3:1, Troyes - Lille 1:1, Bastia - Ajaccio 1:2, Cean - Angers 0:0, Rennes - Bordeaux 2:2. U 21 sat igraju St. Etienne - Marseille.