Primera
10

FOTO+VIDEO / Real Madrid igrao 84 minuta s igračem manje i pobijedio 4:3

Benzema postiže gol (Foto: AFP)
Ludu su utakmicu odigrali nogometaši Reala i Real Sociedad u 19. kolu Primere na Santiago Bernabeu. Iako je Real čak 86 minuta igrao s igračem manje proslavio je pobjedu 4-3.

Trener Reala Jose Mourinho opet je nastavio po svom, te je drugi put zaredom ostavio Ikera Casillasa na klupi. Ovaj put se definitivno može govoriti da je gadno pogriješio, jer je njegov odabir, vratar Adan, u 6. minuti skrivio penal, ali je ujedno dobio i crveni karton.

Sve se to dogodilo kada je Real već imao 1-0, a strijelac je u 2. minuti bio Karim Benzema.

Casillas je tako ušao u igru u 6. minuti, ali nije uspio zaustaviti udarac Xabija Prieta iz penala. Čak štaviše, samo nekoliko minuta kasnije je loše dodao i mogao je time skriviti gol, što se ipak nije dogodilo.

S igračem manje Real nije bio dominantan, ali je uprkos tome poveo u 35. minuti kada se najbolje pred suparničkim vratima snašao Khedira. Nijemac je samo dotaknuo loptu, promijenio joj smjer i prevario Brava. U vodstvu je Real uživao tek nekoliko minuta budući da je vrlo brzo na drugoj strani opet bljesnuo Xabi Prieto koji je izjednačio na 2-2, s kakvim se rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku je, pak, eksplodirao Cristiano Ronaldo koji je u 68. i 70. postigao dva gola i odveo Real do 4-2. Prvo je na kvalitetnu asistenciju Benzeme odlično reagirao, plasiravši loptu ispod gostujućeg golmana u suprotni ugao, a dvije minute kasnije je pogodio iz slobodnog udarca, potpuno iskosa s vrha šesnaesterca.

Tom je prilikom loše reagirao golman Sociedada Bravo kojem je lelujava lopta prošla kroz ruke, te se odbila prvo od prečke, pa od stative, u mrežu. Bilo su to Portugalčevi petnaesti i šesnaesti gol u sezoni.

Inače, Xabi Prieto je do kraja zabio još jedan gol za goste, čime je upotpunio svoj hat-trick na Santiago Bernabeu, ali je to bilo nedovoljno i za bod njegove ekipe.

Primera, 18. kolo:

Real Madrid - Real Sociedad 4-3 (Benzema 2, Khedira 35, Cristiano Ronaldo 68, 70 / Xabi Prieto 9-11m, 40, 76) Celta - Valladolid 3-1 (Iago Aspas 9, 30-11m, Alex Lopez 52 / Bueno 12-11m) Barcelona - Espanyol (u toku) Mallorca - Atletico Madrid (kasnije)

1.  Barcelona 	17 	16 	1 	0 	57-19 49

2.  Atletico Madrid 	17 	13 	1 	3 	37-17 40

3.  Real Madrid 	18 	11 	3 	4 	45-20 38

4.  Malaga 	18 	9 	4 	5 	28-13 31

5. Betis 18 10 1 7 28-29 31