U finišu utakmice
35

Promašaj karijere Armina Hodžića, nevjerovatno je šta nije iskoristio pred praznim golom

H. H.
Nogometaši Istanbulspora pobijedili su Hatayspor rezultatom 2:1 u 13. kolu turske Superlige, a sve je moglo biti drugačije da bivši veznjak Željezničara Armin Hodžić nije promašio zicer.

Nekadašnji igrač Plavih s Grbavice u igru je ušao u 85. minuti pri rezultatu 2:1 i nedugo zatim ukazala mu se kolosalna šansa.

Nakon lijepe akcije u 87. minuti lopta je došla do Hodžića koji je šutirao glavom na prazan gol, ali je samo pogodio prečku i domaći su slavili 2:1.

Hodžić je rođen u Tuzli pa je u tamošnjoj Slobodi počeo svoju omladinsku karijeru.

U prvi tim Slobode prekomandovan je 2019. godine, a već narednog ljeta otišao je u španski Alcorcon. Bio je potom posuđen u U-23 tim portugalskog Estorila, a u februaru prošle godine se vratio u BiH, u redove Željezničara.

Nakon što je u sezoni i po pružio odlične partije u redovima kluba s Grbavice stigao mu je i poziv na prošireni spisak bivšeg selektora BiH Faruka Hadžibegića. Po isteku ugovora s Plavima ovog ljeta, napustio je Željezničar i kao slobodan igrač prešao u Hatayspor s kojim je potpisao trogodišnji ugovor.

Ove sezone skupio je deset ligaških nastupa, ali uglavnom je ulazio s klupe u samom finišu utakmica.