U Zenicu dolaze na izlet
30

Poznat i drugi putnik iz naše grupe na Evropsko prvenstvo kolo prije kraja kvalifikacija

H. H.
Haraslin je postigao dva gola protiv Islanda (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Slovačke plasirala se na Evropsko prvenestvo iz grupe u kojoj je naša reprezentacija, a to je postalo jasno nakon što su večeras na svom terenu savladali Island rezultatom 4:2.

Iako su gosti poveli golom Oskarssona u 17. minuti, Slovaci su do kraja poluvremena preokrenuli. Prvo je Kucka poravnao u 30., a samo šest minuta kasnije Duda je iz penala pogodio za 2:1.

Trijumf Slovaka u 47. minuti ovjerio je Haraslin golovima u 47. i 55. minuti, dok je konačnih 4:2 postavio Gudjohnsen u samom finišu susreta.

Slovaci su tako osigurali drugo mjesto u grupi, a to znači da će u Zenici u nedjelju protiv naše reprezentacije igrati bez imperativa, jer susret neće imati nikakav rezultatski značaj.

U istom terminu igrali su Lihtenštjan i Portugal, a Portugalci su slavili 2:0 golovima Ronalda u 46. i Cancela u 57. minuti, te su zadržali maksimalan učinak sa devet pobjeda.