67

Potez godine u turskoj Superligi: Muslera reakcijom u velikom derbiju oduševio nogometni svijet

E. K.
Muslera spasio Rosiera (Foto: Screenshot)
Golman turskog velikana Galatasarayja Fernando Muslera je na velikom turskom derbiju protiv Bešiktaša napravio potez s kojim je oduševio cijeli nogometni svijet.

Nogometaš Bešiktaša Valentin Rosier je zakasnio na jedno ubacivanje Ante Rebića te krenuo da se sudari sa stativom.

U tome ga je spriječio golman velikog rivala koji ga je odgurnuo taman toliko da ne udari u stativu i ozbiljnije se povrijedi.

Pomenutu situaciju pogledajte u videoprilogu ovdje.

Inače, Galata je slavila u velikom derbiju rezultatom 2:1. Mauro Icardi je doveo domaće u vodstvo u 26. minuti susreta, a četiri minute kasnije Mert Gunok je dobio direktan crveni karton.

To nije spriječilo goste da preko Alexa Oxlade-Chamberlaina dođu do izjednačenja, no novu prednost domaćim, a ujedno i konačan rezultat postavio je drugim golom Icardi osam minuta prije kraja susreta.

Galata je drugoplasirana na tabeli sa 25 bodova iz devet odigranih utakmica dok je Bešiktaš ostao četvrti sa 16 osvojenih bodova.