S protivničke polovine
42

Pogledajte suludi autogol koji je postignut u austrijskoj prvog ligi

Trenutak kada je igrač Rieda uputio udarac ka svom golu (Foto: Screenshot)
Nogometaši Rieda pobijedili su danas u gostima u 11. kolu austrijske prve lige ekipu Wolfsbergera rezultatom 2:1, a ovu utakmicu obilježio je i nevjerovatan autogol.

Gosti su od 17. minute imali vodstvo nakon gola Mikića, a Plavotić je u 33. minuti udvostručio vodstvo. Ujedno je 0:2 bio rezultat prvog poluvremena.

Domaći su u nastavku utakmice imali posjed lopte, međutim izostale su prave šanse, za razliku od gostiju koji su u još nekoliko navrata mogli doći do trećeg gola.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, Gragger se pobrinuo da dospije u svjetske medije.

Bez prevelikog pritiska odlučio se na suludo vraćanje lopte svom golmanu s protivničke polovine terena.

Učinio je to izuzetno jako i direktno u okvir gola pa golman gostiju koji je napustio svoj prostor jednostavno nije imao nikakvih šansi.

Ubrzo je sudija svirao kraj utakmice pa ovaj autogol nije koštao Ried koji se nalazi na posljednjoj poziciji u ligi. S druge strane, Wolfsberger je na šestom mjestu.